Sık Sorulan Sorular

Soru 1 : IP adresimi ekleyemiyorum. Ne yapmalıyım? (Güvenlik hatası alıyorum

Cevap 1 : Satış destek birimi personellerimiz ip adresi ekleme işlemlerini yapabilmektedirler. IP eklenemediği durumlarda satış temsilcilerimize yönlendirme yapılmaktadır.

Güvenlik hatasının iki sebebi vardır. Birincisi “Neden IP ekli değil?” şeklinde, ikincisi ise “Neden entegrasyon bilgilerim yanlış gönderildi?” şeklindedir. Bu durumlarda Destek Birimi personellerimiz IP adresini eklemektedir.

Soru 2 : Sisteminiz ile ilgili entegrasyon dokümanına nereden ulaşabiliriz

Cevap 2 : Müşterilerimiz dev.param.com.tr adresine yönlendirilmektedir. Ayrıca metodlar için detaylı dokümantasyon çalışması proje bazlı müşterilerimiz ile paylaşılmaktadır. Konuyla ilgili olarak satış görevlinizden talep edebilirsiniz.

Soru 3 : Web sitemi entegre edemedim? Ne yapmalıyım

Cevap 3 : Metod hatası var ise yazılım ekibimiz metod kullanımını anlatmaktadır. Eğer entegre işleminde hala sorun yaşanıyor ise dev.param.com.tr > Hazır Altyapı sekmesinden entegratörlerimze yönlendirme yapmaktayız.

Soru 4 : -100 hata kodu ekrana geliyor ve ödeme alamıyorum. Ne yapmalıyım?

Cevap 4 : dev.param.com.tr sitesindeki Hata Kodları sekmesinden kodun karşılığı olan bilgiyi detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Kodu Açıklama
-100 Hesap bulunamadı.
Soru 5 : Açık kaynak kodlu hazır altyapınız mevcut mu?

Cevap 5 : Wordpress, Magento, Nopcommerce, Prestashop ve Opencart gibi açık kaynak kodlu altyapıları (CMS) için Açık Kaynak kategorimizdeki ilgili CMS grubunun dokümanını inceleyebilir, en güncel plugin dosyasını indirerek E-Ticaret sitenizde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Soru 6 : Açık kaynak kodlu e-ticaret sistemlerine sanal POS entegre edilebilir mi?

Cevap 6 : Evet, edilebilir. Açık kaynak kodlu e-ticaret platformlarında Param Sanal Pos eklentisi kullanılarak kodlama yapmadan hemen ödeme almaya başlayabilirsiniz. ParamPOS'un Woocommerce, Openchart, PrestaShop, Magento ve NopCommerce eklentileri mevcuttur. Kurulum hakkında detaylı bilgiye https://dev.param.com.tr/tr/acik-kaynak adresinden ulaşabilirsiniz.