Sık Sorulan Sorular

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile alakalı yapmam gerekenler nedir ?

Site sahibi internet sitesine üye olacak son kullanıcıların onaylayacakları Kullanıcı Sözleşmesine aşağıdaki cümleyi bir madde olarak eklemelidir.

Müşteri (son kullanıcı), ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla Turk Elektronik Para A.Ş.’ye aktarılmasına ve Param tarafından https://param.com.tr/Gizlilik-Politikasi.aspx adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir.

"Yerli kartlarla döviz ödemesi yapılamaz" hatası hangi durumlarda alınmaktadır?

Türk lirasını koruma konunu gereği Turk poslarından Türk kartları ile işlem yapılacaksa yalnızca Türk lirası kullanılabilir. Param Türk bankalarına ait posları kullanmaktadır ve bu bankalar, Türk kartından bir işlem döviz olarak gelirse "Türk Lirasını Koruma Kanunu" gereği reddetmektedir. Bu sebeple sistemimiz, Türk kartları ile döviz işlemi yapılmaya çalışılırsa "Yerli kartlarla döviz ödemesi yapılamaz" hata mesajı dönmektedir.